Galeria ARautomation
Zapraszamy do zapoznania się z naszą galerią zdjęć, która prezentuje różnorodność naszych projektów i realizacji. Zdjęcia pokazują nasze zaangażowanie w dostarczanie najwyższej jakości usług w zakresie automatyzacji procesów produkcyjnych. Przejrzyj naszą galerię, aby zobaczyć, jak nasze innowacyjne rozwiązania przyczyniają się do optymalizacji procesów produkcyjnych i zwiększania wydajności. Odkryj, jak ARautomation przekształca przemysł za pomocą nowoczesnych technologii i innowacyjnych podejść.
3M Wrocław
Optymalizacja pracy maszyny Case Packer. Modyfikacja układu sterowania polegała na dodaniu okna rewizyjnego, dzięki któremu operator może wkładać kartony z taśmą izolacyjną na taśmociąg. Poprawiło to wydajność maszyny, gdyż nie trzeba otwierać drzwi, a co za tym idzie zatrzymywać całego procesu.
Bezpieczeństwo operatorowi zapewniło dodanie kurtyny optycznej z oprogramowaną w sterowniku PLC opcja mutingu zabezpieczają przed przełożeniem rąk w strefę niebezpieczną - strefę pracy robota Fanuc.
3M Wrocław
Optymalizacja pracy maszyny do pakowania taśmy izolacyjnej Bundler. Modyfikacja układu sterowania polegała na wymianie czujników indukcyjnych i optycznych na dalmierze firmy Keyence. Montaż nowych czujników ich programowanie oraz dostosowanie programu PLC do nowych czujników znacząco poprawiło wydajność maszyny oraz zredukowało mikro przestoje powodowane przez stare czujniki.
Tokai Cobex Racibórz
System monitoringu mediów przemysłowych na 4 halach produkcyjnych. Etap pierwszy budowy systemu polegał na prefabrykacji szaf sterowniczych, podłączeniu przepływomierzy wody firmy Krohne z konwerterami IFC 300 do sterowników S7-1500 za pomocą protokołu Profinet oraz odczyt parametrów z tych przepływomierzy.
Tokai Cobex Racibórz
Wymiana układu sterowania 20-letniej maszyny Spilvogel do cięcia bloków grafitowych. Stary układ sterownia maszyny oparty był o sterownik PLC Siemens z serii S7-300, falownikach Toschiba oraz układach napędowcyh SEW z dołączanymi do silników indukcyjnych enkoderami.
Widok starej szafy sterowniczej:
Wymiana układu sterownia polegała na zaprojektowaniu nowego układu elektrycznego maszyny, dorobieniu flansz łączących nowe serwonapędy z przekładniami SEW oraz oprogramowanie wraz z wizualizacją.
Testy nowego oprogramowania opartego o sterownik PLC S7-1500:
Implementacja szafy sterowniczej u klienta, testy na obiekcie:
Zastosowanie sterownika z serii S7-1500 w połączeniu z serwonapędami Sinamics V90 oraz nowoczesnym panelem HMI przyczyniło się znacząco do poprawy jakości wykonywanego procesu cięcia bloków oraz zmniejszyło awaryjność całego układu.
Widok nowej szafy sterowniczej u klienta:
Dodatkowo zastosowanie kurtyn bezpieczeństwa w miejscach szczególnie niebezpiecznych wraz z przywróceniem funkcjonalność drzwi bezpieczeństwa poprzez zastosowanie elektrozamków przywróciło bezpieczeństwo pracy na maszynie oraz zmniejszyło prawdopodobieństwo wypadku.